wczasy nad
morzem


Wspomnienia:
Lato 2008
Lato 2007
Lato 2006
Lato 2005
Lato 2004
Lato 2002
Lato 2000
Lato 1999


<< Październik 2007 >>
P W Ś Cz Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Relacje z 2007-10
  VI Edycja Festiwalu Dorsza 2007-09-09
Na kolejny Festiwal Dorsza przyjechało do Władysławowa 186 wędkarzy w tym wielu z zagranicy. W tym roku uczestnicy zostali poddani ciężkiej próbie. Silny wiatr (7 st B) pierwszego dnia połowów (08.09) spowodował, że choroba morska dotknęła wielu z nich. Ale co tam. Prawdziwy wędkarz lubi ekstremalne warunki. Z powodu nadal wiejącego z dużą prędkością wiatru, odwołano rejsy drugiego dnia festiwalu (09.09). Nie zepsuło to jednak, jak zawsze wspaniałej atmosfery i oczekiwania na wyjątkowo cenne nagrody.
Wyniki:
Największego dorsza (9,75 kg) złowił Tomasz Frelik na kutrze Babcia.
W klasyfikacji ogólnej zwyciężył Tomasz Rubacha (33 szt 1164 punkty).
Wśród pań zwyciężyła Izabela Wejman (4 szt 558 punktów).
Najlepszym kutrem okazał się WŁA-32.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.
fotorelacja
  Perfekcyjna Orkiestra 2007-09-02
02 wrzesnia w Gnieźnie "Lato z Radiem" zakończyło letnie koncertowanie. Podczas imprezy została wręczona nagroda w konkursie na "Perfekcyjną Orkiestrę Dętą". Z wielką przyjemnością informujemy, że tę prestiżową nagrodę otrzymała Parafialno-Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Władysławowa.
fotorelacja
  Regaty na Zatoce Puckiej 2007-09-02
W dniach 30.08-02.09 na Kampingu Kaper na półwyspie helskim odbyły MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MISTRZOSTWA POLSKI MASTERSÓW W KLASIE FORMULA WINDSURFING oraz SLALOM oraz MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW W KLASIE FORMUŁA WINDSURFING. Wietrzna, wymarzona dla windsurfingowców pogoda, sprzyjała zawodnikom. Jak sie okazuje wrzesien to idealna pora na takie imprezy na Zatoce Puckiej.

Wyniki:
Masters Slalom
  1. Pikul Ryszard - AZS Łódź
  2. Ożóg Andrzej - SKŻ Sopot
  3. Wróż Jacek - PSW
FWC Masters
  1. Pikul Ryszard - AZS Ryszard
  2. Płończak Jarosław - JKW Poznań
  3. Pawlenko Sergiey - Kaliningrad
Junior Slalom:
  1. Rutkowski Maciek - MOS 2 Warszawa
  2. Siemiński Przemysław - AZS Łódź
  3. Pietrasik Michał - AZS Łódź
FWC Junior:
  1. Pietrzak Michał - AZS Łódź
  2. Rutkowski Maciek - MOS 2 Warszawa
  3. Siemiński Przemysław - AZS Łódź

Wszystkim serdecznie gratulujemy !
fotorelacja
  Święto plonów 2007-09-02
Połczyno w tym roku, było organizatorem dorocznego święta plonów - dożynek. Plac przy remizie strażackiej 2 września wypełnił się do ostatniego miasta. Na placu królowały żniwne korony z 22 wsi w powiecie. Wybór tej najładniejszej, przysporzył jury sporo kłopotu. Ostatecznie, najwyżej oceniono koronę wykonaną przez panie z Łebcza, II i III miejsce zajęło Sławutowo i Błądzikowo. Ten konkurs był jednym z wielu: salwy śmiechu towarzyszyły takiej konkurencji jak: dojenie krowy, czy ważenie worka na oko. Na scenie zmieniały się co rusz, zespoły folklorystyczne, a wśród nich, wystąpił zasłużony dla krzewienia kaszubskiej kultury, profesjonalny zespół "Bursztynki". Za dotychczasowe dokonania, zespół otrzymał na dożynkach puchar, od puckiego starosty. Wieczorem znany zespół H2O, z wywodzącą się z Połczyna Weroniką Korthals, dał gorąco przyjęty koncert.
fotorelacja
  Biesiada Kaszubska 2007-09-01
Biesiada Kaszubska rozpoczęła się od występu Parafialno-Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej na placu przed Ratuszem Miejskim. Spod Ratusza korowód uczestników przemaszerował do namiotu rozstawionego na plaży przy porcie. W namiocie można było wysłuchać dalszego ciągu koncertu orkiestry. Ogłoszono też oficjalnie, że Parafialno-Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Władysławowa zwyciężyła, w organizowanym przez Lato z Radiem, plebiscycie na Najbardziej Perfekcyjną Orkiestrę. Nasza redakcja przyłącza się oczywiście do gratulacji !. Na Kaszubskiej Biesiadzie spróbować można było specjałów kaszubskiej kuchni przygotowanych przez niezastąpione Panie z Koła Gospodyń. Nie zabrakło też występów zespołów kaszubskich i tańców na przygotowanym parkiecie.
fotorelacja
  Dzień Otwartych Serc 2007-08-31
31 sierpnia na Bulwarze Nadmorskim w Helu odbył się Dzień Otwartych Serc. Wydarzenie poświęcone było niepełnosprawnym. Wystąpiło "Studio Integracji" Krzystofa Cwynara i wszechstronnie uzdolniony niewidomy Patryk Kisło. Zaprezentowały się tez Warsztaty Terapii Zajęciowej z Tczewa i Pucka. Przeprowadzono licytacje obrazów na rzecz Stowarzyszenia Promyk Nadziei z Helu. Skocznymi rytmami licznie zgromadzoną, pomimo niesprzyjającej pogody, publiczność, rozgrzewał zespół C.Z.A.D. Gwiazdą wieczoru była gorąco przyjęta Irena Jarocka. Końcowym akcentem tej udanej imprezy był efektowny pokaz fajerwerków.
fotorelacja
  Windsurfing, kitesurfing i wakeboarding 2007-08-29
Windsurfing to sport, cieszący się ostatnio ogromną popularnością. Jednak ci, którzy chcą świetnie bawić się na desce w kontakcie z wodą, mają do wyboru jeszcze kitesurfing i wakeboarding. Pierwszy z tych sportów stanowi połączenie windsurfingu, snowboardu i puszczania latawców, drugi natomiast przypomina jazdę na nartach wodnych. Podpatrzyliśmy z bliska, jak pływają prawdziwi profesjonaliści w Chałupach. Ich niezwykle widowiskowe tricki, które obserwowaliśmy z motorówki, wprawiły nas w osłupienie i podziw.
galeria zdjęć
  VIII Otwarty Metropolitalny Festiwal Piosenki Religijnej 2007-08-27
Uroczystym koncertem laureatów zakończyl się VIII Otwarty Metropolitalny Festiwal Piosenki Religijnej w Jastarni, Kuźnicy i Juracie. Tegoroczna edycja poświęcona była Matce Boskiej Swarzewskiej Królowej Morza i Kaszub. 25 i 26.08 odbyły się przesluchania zespołów, a w poniedzialek 27.08 w kościele w Jastarni przeprowadzono warsztaty muzyczne dl auczestników konkursu. Tam tez miał miejsce koncert nagrodzonych, ktory poprzedzila Msza Św. koncelebrowana przez Arcybiskupa Metropolitę Gdańskiego ks. Tadeusza Gocłowskiego. Głównej nagrody festiwalu nie przyznano.
fotorelacja
  Militarny weekend w Jastarni 2007-08-26
Chociaż militarny weekend w Jastarni rozpoczoł się ju 25.08, to główna atrakcja odbyła w niedzielne popołudnie. Padający deszcz nie zniechęcił nikogo. W Skansenie Fortyfikacji pojawiło się mnóstwo osób, pragnących zobaczyć inscenizację szturmu na Saragossę - jeden z czterech znajdujących się tam schronów bojowych. Znamiennym jest fakt, iż w walce brały udział tylko oddziały polskie, które zostaly podzielone na dwie grupy. Za przygotowanie widowiska odpowiadał 2 Morski Pułk Strzelców z Trójmiasta i warszawskie Stowarzyszenie Cytadela.
fotorelacja
  Pokaz tresury psów w Jastarni. 2007-08-25
Wykrywanie ladunków wycbuchowych czy narkotyków to niezywkle trudne zadania, jednak trzy pieski ze Straży Granicznej we Wladysławowie poradziły sobie z nim bez problemu. Podczas pokazu sprawnościowego w Parku Miejskim w Jastarni, bezbłędnie reagowały na wydawane komendy i świetnie wykonywały wszystkie polecenia. Zachwyciły tym zgromadzoną publiczność. Po pokazie można było obejrzeć sprzęt wchodzący w sklad wyposażenia Straży Granicznej.
fotorelacja
  Żegnaj lato na rok 2007-08-25
Wakacje powoli dobiegają końca. Ale to nie powód, by ogarniał nas smutek i nastrój melancholii. We Władysławowie zorganizowano imprezę na zakończenie sezonu - "Żegnaj lato na rok", dzięki której na twarzach małych i dużych zagościły uśmiechy. Wystąpiły zepoły West Ice, Marrakesh i A.S.O. Zabawa trwała do późnego wieczora.
fotorelacja
  Nasze plaże 2007-08-21
Pomimo że wakacje powoli dobiegają końca, na plażach wciąż pojawia się bardzo wielu turystów. Ekipa TV Półwysep odwiedziła Hel i Karwię, aby przekonać się, jakie warunki do plażowania stwarzają te kąpieliska. Oba miejsca zdały egzamin na piątkę. A w drodze na Hel podpatrzyliśmy jeszcze windsurfingowców trenujących w Chałupach.
galeria zdjęć
  Umocnienia w Jastarni 2007-08-20
Pólwysep Helski ze swoim korzystnym położeniem geograficznym, zawsze stanowił ważny punkt strategiczny, jeśli chodzi o o obronność naszego kraju. Zespół fortyfikacji w Jastarni powstał w 1939 roku. Obejmuje on kompleks umocnień stałych zbudowany dla obrony przed atakiem od strony lądu. W jego skład wchodzą cztery ciężkie schrony bojowe pierwszej linii oporu oraz lekki schron drugiej linii. Warto się tam wybrać i poznać bliżej militarne zabytki polskiego wybrzeża
galeria zdjęć
  Kostka Rubika... Zwykła zabawka ? 2007-08-19
Absolutnie nie. Z tym niewielkim przedmiotem łączą się również takie słowa jak matematyka, algorytmy oraz ogromna pasja. Władysławowo odwiedzili pomorscy mistrzowie speedcubingu, czyli szybkiego układania kostki. Najlepsi w tej dziedzinie osiągają imponujące wyniki - nawet poniżej 15 sekund. Nasi goście zaprezentowali różne rodzaje kostek m.in. tzw diament, beczkę czy piramidę. Pokazali także nietypowe sposoby układania - za pomocą jednej ręki i z zasłoniętymi oczami. Później odwiedzili Aleję Gwiazd Sportu oraz dali pokaz swoich umiejętności przed turystami i mieszkańcami.
galeria zdjęć
  Wizyta w helskim muzeum 2007-08-19
Praktycznie każdy zakątek świata naszpikowany jest miejscami które można zwiedzić, pstryknąć sobie fotkę, a później opowiadać o nim swoim wnukom. Wiele miejsc, przedmiotów, kawałków historii zamyka się w starych poniszczonych budynkach nadając im miano Muzeów. Specjalnie dla was nasza redakcja postanowiła przybliżyć jedno z nich, a dokładniej „Muzeum Rybołówstwa” w Helu, które jest oddziałem Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Muzeum mieści się w budynku kościoła, w samym centrum miast Hel. Bryłę kościoła wyróżnia wysoka wieża widokowa, z której mamy doskonały widok na port, cypel i panoramę miasta. Już przechodząc przez bramę stajemy oko w oko z starymi kutrami rybackimi. Wewnątrz po przywitaniu przez bardzo miłą obsługę w ciszy możemy zapoznać się z historią Bałtyku, rybołówstwem w zatoce gdańskiej i zalewie wiślanym jak i również dziejami samego półwyspu helskiego. Sporą część ekspozycji poświęcono współczesnym problemom związanym z gospodarką morską, a jedno z pomieszczeń przedstawia sztukę powiązaną z rybakami, z morzem i Helem. Nie mogłem też powstrzymać przed zrobieniem kilku fotek działa przeciwlotniczego, które jest pamiątką militarnej przeszłości Helu.
galeria zdjęć
  Bitwa pod Świecinem 2007-08-18
Bitwa pod Świecinem miała miejsce 17 września 1462 roku. Był to jeden z ważniejszych epizodów wojny trzynastoletniej. Inscenizacja tej bitwy, w słoneczne sobotnie popołudnie, przyciągnęła bardzo wielu widzów z różnych zakątków Polski. Przez cały dzień można było oglądać stroje i broń, zarówno strony polskiej jak i krzyżackiej.
galeria zdjęć
  Dorszowe żniwa 2007-08-18
Skwer Kościuszki w Gdyni odwiedzili kucharze z całego świata. "Dorszowe żniwa" to konkurs kulinarny, którego uczestnicy przed przygotowaniem swoich potraw sami musieli złowić ryby, podczas 10-godzinnego rejsu kutrem. W tym samym czasie odbywał się również Festiwal Kuchni Polskiej, w ramach którego zaprezentowano potrawy regionu Kaszub i Pomorza. oprócz tego na przybyłych czekały degustacje, konsumpcje , występy, konkursy i kiermasz rzemiosła artystycznego.
fotorelacja
  Pielgrzymki Kaszubów i Górali 2007-08-18
W 2006 roku XXV Jubileuszowa Pielgrzymka Kaszubska dotarła aż na Giewont. Górale obiecali pielgrzymom rewizytę i to, że za rok dojdą na Hel. Swojej obietnicy dotrzymali. Wędrówka trwała prawie miesiąc, a zakończyło ją spotkanie z mieszkańcami Kaszub na Cyplu Helskim, czyli w miejscu, gdzie zaczyna się Polska. Tam nastąpiło odsłonięcie symbolicznej tablicy, upamiętniającej to wydarzenie. Radość była ogromna - pielgrzymi zanurzeni po kolana w wodach Bałtyku odśpiewali hymn naszego kraju oraz pieśń "Boże, coś Polskę". Później górale zwiedzali Hel. Wypłynęli też w rejs po Zatoce Gdańskiej.
fotorelacja
  Święto Chleba 2007-08-15
Chleb jest znany człowiekowi od co najmniej 10 tysięcy lat i od wieków stanowi jeden z podstawowych składników jego diety. Odgrywa też rolę kulturową i kulturowo-symboliczną. 15 sierpnia w Sławutowie miało miejsce Święto Chleba, podczas którego wypiekano wielkie bochny, degustowano i bawiono się. Nasi samorządowcy rywalizowali w konkurencji ubijania masła.
fotorelacja
  Święto Wojska Polskiego 2007-08-15
Uznaną za 18 na liście przełomowych bitew w historii świata bitwę warszawską, zwaną też cudem nad Wisłą, wspominamy corocznie 15 sierpnia podczas obchodów Święta Wojska Polskiego. Pod pomnikiem Obrońców Helu złożono wieńce, odprawiono tez uroczystą Mszę Św. w tamtejszym kościele, a podczas pokazu przy Bulwarze Nadmorskim zaprezentowano sprzęt wojskowy.
fotorelacja
  Halleriada 2007-08-14
Minęły 134 lata od czasu narodzin generała Hallera, ktory w lutym 1920 roku dokonał symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem. Podczas swojego pobytu na Kaszubach odwiedził on także Władysławowo. Mieszkańcy tego miasta postanowili uczcić jego pamięć i zorganizowali Halleriadę, podczas której odbyła się m.in. inscenizacja grupy rekonstrukcyjnej ukazująca wypłynięcie zołnierzy Błękitnej Armii z Władysławowa. Główne uroczystości miały miejsce przy pomniku Hallera, a później na scenie w porcie wystąpiły zespoly kaszubskie. Przeprowadzono też liczne konkursy.
fotorelacja
  Z wizytą w lunaparku 2007-08-14
Wybraliśmy się z wizytą do Lunaparku we Władysławowie. Słońce, gwar, kolory, skoczna muzyka, dobra zabawa to wszystko powoduje uśmiech na twarzy, zostawia super wspomnienia.
kilka zdjęć
  Wystawa "Tajemnice oceanów" 2007-08-13
Oceany kryją w sobie wiele tajemnic. W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrzębiej Gorze można obecnie ogladac wystawę poświęconą organizmom morskim. Pozwala ona odkryc nie tylko sekrety oceanicznych glębin, ale znajduje się tam także kilka gatunków słodkowodnych. Mureny, pielęgnice, piranie oraz żarłacz czarnopłetwy to tylko kilka z ryb, z którymi można się spotkać oko w oko. Ponadto kraby mangrowe, ukwiały i wiele, wiele innych.
galeria zdjęć
  W świecie opery, operetki i musicalu 2007-08-12
12.08. Rozpoczęło się VII Muzyczne Lato w Juracie. Pierwszy dzień upłynął głównie pod znakiem muzyki klasycznej. "W świecie opery, operetki i musicalu" - taki tytuł nosił koncert Joanny Stefańskiej-Matraszek i Dariusza Stachury przy akompaniamencie Janusza Tylmana, znanego z programu "Śpiewające fortepiany". Usłyszeliśmy m.in. arie z operetek "Wesoła wdówka" i "Baron cygański" oraz utwory z tak znanych musicali jak "Skrzypek na dachu" i "Koty".
fotorelacja
  D-DAY HELL 1944-2007 2007-08-11
Od 9 do 12 sierpnia Hel opanowali żołnierze: amerykańscy, brytyjscy, polscy i niemieccy. Wszystko to za sprawą kolejnej edycji imprezy D-DAY HELL 1944-2007 Parada Historii. Organizatorzy zgotowali helanom i licznie przybyłym turystom niemałą atrakcję. Pokazy sprzętu, parady a przede wszystkim widowiskowe rekonstrukcje walk, które odbyły się na wybrzeżu Normandii w 1944 roku, przyciągnęły tłumy widzów. Żołnierze zdobywali baterie przeciwlotnicze, atakowali z lądu, morza i powietrza, walczyli na plaży oraz w centrum miasta. Mamy nadzieje, że impreza ta będzie organizowana w kolejnych latach, bo nie ma lepszej scenerii na tego typu pokazy jak tereny bylego Rejonu Umocnionego Hel.
galeria zdjęć
  Koncert zespołu Brathanki 2007-08-11
Do puckiego portu rybackiego przyjechała gwiazda sezonu - zespół Brathanki. Na koncercie zagrali zarówno starsze, tak dobrze wszystkim znane przeboje jak "Czerwone korale" czy "W kinie, w Lublinie - kochaj mnie", jak i nowsze utwory z ostatniej płyty. Publiczność bawiła się świetnie.
fotorelacja
  Lato z Radiem we Władysławowie 2007-08-11
11 sierpnia zawitała do Władysławowa, odbywająca się rokrocznie, trasa Lata z Radiem. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla wszystkich. Koncerty, zabawy, możliwość nagrania, emitowanych później na antenie, pozdrowień w prawdziwym letnim studio "Lata z Radiem" - to wszystko sprowadziło na plac przy ul. Gdańskiej tłumy. Na scenie wystąpiła Kasia Cerekwicka i zespół Leszcze. Jednak z minuty na minute wśród publiczności rosło napięcie... o zmroku z głośników popłynęły dźwięki rockowych gitar i Władysławowem zawładnął Perfect. Muzyczną podróżą od "Bla Bla", poprzez "Lokomotywę z ogłoszenia", "Autobiografię", mistrzowskie solo perkusyjne Piotra Szkudelskiego, aż po "Chcemy być sobą" i "Niepokonanych", Perfect udowodnił, że nie jest legendą tylko z nazwy. Wysokiej próby hardrock porwał wielotysięczną publiczność. Impreza skończyła się efektownym pokazem sztucznych ogni. "Lato z Radiem" zapraszamy za rok !
fotorelacja
  Mistrzostwa w Budowaniu Budowli z Piasku 2007-08-11
Piaskowe twierdze, zwierzęta, a nawet model Półwyspu Helskiego pojawiły się na plaży w Kuźnicy. Właśnie tam już po raz drugi rozegrano Mistrzostwa w Budowaniu Budowli z Piasku. Twórcy wspaniałych rzeźb łączyli swoje siły, działając całymi rodzinami, lub też samodzielnie oddawali się kilkugodzinnej pracy. Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania.
fotorelacja
  Mistrzostwa Polski Klasy Delphia 24 Sport 2007-08-10
Wody Zatoki Puckiej na 3 dni stały się miejscem zaciętej rywalizacji żeglarskiej. Do walki w Mistrzostwach Polski Klasy Delphia 24 Sport stanęło 10 załóg, które nie przestrsszyły się nawet niesprzyjających progoz pogody. Łącznie rozegrano 9 wyścigów na nowoczesnych i szybkich jachtach mieczowych, a warunki, wbrew przewidywaniom, okazały się idealne do żeglugi.
fotorelacja
  Muzyczne spotkania na bis 2007-08-10
Kaszubianki, Kamraci, Rema Band oraz zespół regionalny rodziny Jeka znani są doskonale mieszkańcom Karwi. Wystąpili oni po raz kolejny na tamtejszej scenie podczas "Muzycznych spotkań na bis". Przyjezdni mieli okazję poznać elementy naszego rodzimego folkloru, usłyszeć szanty, pieśni kaszubskie oraz lokalne anegdoty.
fotorelacja
  Ustawienie pierwszej piszczałki 2007-08-06
W Jastrzębiej Górze, w kościele pw. św. Ignacego Loyoli, odbyło się uroczyste ustawienie pierwszej piszczałki organowej przez Krzysztofa Pendereckiego. W ramach II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego miał miejsce także koncert pod dyrygenturą wielkiego kompozytora, podczas którego wystąpiła orkiestra Sinfonietta Cracovia oraz Georgij Agratina, który zagrał na fletni Pana oraz cymbałach koncertowych. 7 tysięcy piszczałek i możliwość wydobycia 75 barw - takie mają być jedne z najlepszych organów na Pomorzu, które powstaną w Jastrzębiej Górze. Podczas festiwalu, który potrwa do końca sierpnia, można zakupić cegiełkę na rzecz ich budowy.
fotorelacja
  Festiwal Dwóch Mórz 2007-08-05
Festiwal Dwóch Mórz to nie lada gratka dla miłośników piosenki żeglarskiej. W tym roku w Chałupach podczas dwudniowej imprezy zagrały m.in. zespoły Shantymentalni, EKT-Gdynia oraz Mechanicy Shanty. Wspaniała atmosfera sprawiła, że można było poczuć się jak prawdziwy wilk morski. Również pogoda dopisała, dzięki czemu publiczność miała okazję zaobserwować piękne zachody słońca w niezwykle malowniczej scenerii.
fotorelacja
  Gliwice nadają ton 2007-08-05
Przez dwa weekendowe dni (4-5.08) we Władysławowie przy ulicy Gdańskiej gościło miasteczko festiwalowe. Wybrzeże odwiedzili artyści ze Śląska. "Gliwice nadają ton" to hasło przewodnie imprezy, w ramach której odbyły się warsztaty plastyczne i ceramiczne. Pod okiem utytułowanej wokalistki jazzowej, pani Karoliny Glazer, można było pośpiewać, poznać możliwości swojego głosu i dowiedzieć się, jak należy przygotowywać się do występu. Wystąpiła Orkiestra Dęta Kopalni Węgla Kamiennego "Sośnica", zaprezentowano spektakl dla dzieci, w którym brały udział także maluchy, a Teatr Nowej Sztuki przygotował recital piosenek Agnieszki Osieckiej. Wśród przybyłych przeprowadzono ankietę, w której pytano m.in. o skojarzenia, jakie wywołuje u nich Śląsk i miasto Gliwice.
fotorelacja
  Integracyjny Festyn Kaszubski 2007-08-05
Integracyjny Festyn Kaszubski zorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Jastrzębiej Góry w minioną niedzielę (5.08.2007), to już 4-ta impreza z tego cyklu. Tłumnie przybyli, na Promenadę Światowida, wczasowicze i mieszkańcy mogli wysłuchać występu orkiestry i zespołów folklorystycznych. Serwowano potrawy rybne i ciasta regionalne. Chętni mogli nabyć albumy i zdjęcia krajobrazu morskiego, jak również certyfikaty pobytu w Jastrzębiej Górze - najdalej wysuniętym na północ punkcie Polski.
galeria zdjęć
  Dni Węgorza w Jastarni 2007-08-04
Ta długowieczna ryba, której najstarszy okaz przeżył aż 68 lat, pełzając po trawie, porusza się z prędkością 3 km/h. Węgorz, o którym mowa, był głównym bohaterem weekendowej imprezy odbywającej się w porcie w Jastarni. Walki na bukszprycie, rezowanie pala, czyli wbijanie go w piasek, regaty pomeranek, łowienie węgorza gołą reką czy przeciąganie kutra to konkursy, w których można było wziąć udział podczas Dni Węgorza. Uczono również wyplątywania flądry z sieci. Oprócz tego odbyły się liczne koncerty oraz pokaz laserów. Nie zabrakło też stoisk handlowych.
fotorelacja
  Dzień Ryby w Helu 2007-08-04
Wraz z początkiem sierpnia przychodzi czas na Dzień Ryby w Helu. Tegoroczne Dzień Ryby stał pod znakiem łososia, czyli jednego z najszlachetniejszych bałtyckich gatunków. Głównym jurorem konkursu kulinarnego, w którego szranki stanęli kucharze z helskich punktów gastronomicznych, a którego tematem były potrawy z łososia, był sam mistrz Karol Okrasa. Tuż obok sceny na której odbywał się konkurs i występy, na wielkiej patelni smażyła się rybka, której każdy mógł skosztować. Po strawie dla ciała, przyszedł czas na coś dla ducha, dla publiczności zagrali Mechanicy Szanty i zespół Bodar.
fotorelacja
  Rybka we Władku Bis 2007-08-04
Rybka we Władku to impreza tradycyjnie już odbywająca się na terenie miejscowości zwanej przez Kaszubów Wiolgo Wies. W tym roku miała ona miejsce 7 lipca. A 4.08 można było się pobawić na Rybce we Władku Bis. Tak jak poprzednio wystąpiła Parafialno-Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z władysławowa, regionalny zespół "Kaszubianki" oraz kapele pop-rockowe: Rema Band i The Postman. Opowieści gawędziarza, przedstawienie Wikingów i program artystyczny w wykonaniu Orkiestry Dętej KWK "Sośnica" z Glwiic, to kolejne z przygotowanych atrakcji. Imprezę zakończył wspaniały pokaz sztucznych ogni.
fotorelacja
  VII Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ 2007-08-04
4.08 w Żelistrzewie można było posłuchać muzyki country, spotkać prawdziwego kowboja, pojeździć na koniu i zrobić zakupy u rymarza. Ale przede wszystkim był to dzień, w którym odbyły się VII Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ. Wbrew pozorom, aby zwyciężyć w takich zawodach, potrzebna jest nie siła, ale przede wszystkim koncentracja i odpowiednia technika. Mistrzostwa rozegrano w trzech kategoriach; kobiecej, męskiej oraz dziecięcej.
fotorelacja
  A kaz tyz ta Polska, a kaz ta?" 2007-08-03
"A kaz tyz ta Polska, a kaz ta?" - to pytanie zadane przez Pannę Młodą z "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego jest jednocześnie tytułem monodramu Olgierda Łukaszewicza, prezentowanego w ramach Teatru Letniego w Helu. Odwołując się do trzech sztuk młodopolskiego artysty ("Wyzwolenia", "Wesela" oraz "Warszawianki"), wybitny aktor wciela się w rolę Komedianta Narodowej Sceny i ukazuje, że problemy Polski i Polaków z epoki modernizmu są aktualne także dziś. Łącznie w helskiej remizie strażackiej odbyło się 7 przedstawień, cieszących się ogromnym powodzeniem. Spektaklom towarzyszyła plenerowa wystawa fotografii z pierwszych scen próby monodramu, którą można było oglądać przy ul. Wiejskiej. Wydano również okolicznościową książeczkę, w której znalazły się informacje o Wyspiańskim i Łukaszewiczu oraz tekst dramatu. Władze Helu mają nadzieję, że w przyszłości uda się zorganizować podobne przedsięwzięcia z udziałem najznamienitszych polskich aktorów.
fotorelacja
  Miło Jez 2007-08-01
W niezwykłą muzyczną podróż udała się publiczność zgromadzona wieczorem w Parku Miejskim w Jastarni. Za sprawą piosenek w wykonaniu zespołu MIŁO JEZ odwiedziliśmy m.in. Francję, Włochy, Rosję i Meksyk. Nie zabrakło również najbardziej znanych polskich przebojów. Wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary, nowe aranżacje oraz niezapomniany klimat wieczoru zapewniły zgromadzonym wspaniałą zabawę. Trójka wykonawców na co dzień występuje na deskach scen dwóch znanych teatrów warszawskich.
fotorelacja
  Piękna wieś 2007-08-01
Sielankowa atmosfera rodem z "Pana Tadeusza", piękny ogród z różnorodnymi gatunkami roślin, począwszy od kwiatów ozdobnych, a skończywszy na drzewach owocowych, oraz ogromna życzliwość gospodarzy. Tak w dużym skrócie można opisać dom Państwa Laszuk znajdujący się w Karwieńskich Błotach. To wspaniale zagospodarowane obejście zwyciężyło w powiatowym etapie konkursu "Piękna wieś" w kategorii zagroda nierolnicza i już niedługo stanie do walki z innymi gospodarstwami z całego województwa pomorskiego. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach.
galeria zdjęć
  Aleja Gwiazd Sportu 2007 2007-07-29
Ósma edycja Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie upłynęła pod znakiem szermierki, pięcioboju nowoczesnego, wioślarstwa, piłki ręcznej, piłki ręcznej, żużlu oraz lotnictwa i baloniarstwa. W tym roku przybyło 9 nowych tablic, a na gwiazdach odlanych z brązu zagościły nazwiska Doroty Idzi, Roberta Sycza i Tomasza Kucharskiego, Włodzimierza Lubańskiego, Jonasa Keveya, Jerzego Szczakiela, Bogdana Wenty, Witolda Filusa i Wojciecha Zabłockiego. Spotkania ze sportowcami, puchar tenisa ziemnego VIP-ów, bieg na dystansie mili morskiej (1852 m), mecz piłkarski polityków ze sportowcami, koncert zespołu kubańskiego oraz pokaz sztucznych ogni to atrakcje przygotowane przez organizatorów. Szczególnym wydarzeniem było odsłonięcie fontanny w kształcie znicza olimpijskiego zaprojektowanej przez szablistę Wojciecha Zabłockiego, którego gwiazdę od 29 lipca możemy oglądać na władysławowskim deptaku. W szczególny sposób został uhonorowany były prezydent Lech Wałęsa, wręczono mu gwiazdę za skok przez mur.
fotorelacja
  Kaszubskie Łodzie pod Żaglami 2007 2007-07-29
Chałupy welcome to. Tym razem nie na plaży nudystów, lecz na regatach łodzi wiosłowych, pychowych i żaglowych, które miały miejsce 29 lipca. Kaszubskie Łodzie pod Żaglami to impreza promująca region oraz rzemiosło rybackie. Świeżo Suszone Śledzie to wbrew pozorom nie nazwa wyrobu kulinarnego, lecz jednego z zespołów, który wystąpił ze swym programem artystycznym po zakończeniu regat. Pomimo porywistego wiatru zabawa była przednia. Zarówno podczas samego wyścigu, jak i po jego zakończeniu.
fotorelacja
  Lata 40-te, lata 50-te 2007-07-29
Stroje z lat 40-tych i 50-tych XX wieku królowały niepodzielnie na puckim rynku. A wszystko za sprawą inscenizacji grupy wokalno-tanecznej Da Capo al Fine z Władysławowa, która przeniosła publiczność w czasy realizmu socjalistycznego, propagandy, ale również muzyki i zabawy z tamtego okresu. Na zakończenie występu rozdano czerwone goździki. Pogratulowano również pani Katarzynie Bartoszewicz i Magdalenie Gawin, które przygotowywały wykonawców i nadzorowały pracę zespołu. Niedawno zdobył on Złotą Jodłę - pierwszą nagrodę XXXIV Harcerskiego Festiwalu Młodzieży Szkolnej w Kielcach.
galeria zdjęć
  Beach Party 2007 2007-07-28
Światowe gwiazdy muzyki klubowej zawitały w ostatni weekend lipca na gdyńską plażę. Wystąpili tak znani wykonawcy jak Sander van Doorn, 4 Strings, Kirsty Hawkshaw, ATB ze swoją premierową płytą Trylogy oraz Crystal Waters, której hity "Gipsy Woman (She's Homeless)" oraz "Destination Calabria" podbiły szturmem listy przebojów. Potężne telebimy, zapierające dech w piersiach wizualizacje na ścianie diodowej, światła, lasery, sztuczne ognie oraz piękne tancerki rodem z Ibizy - czyli wspaniała zabawa, a także muzyczna uczta dla oka i ucha w niepowtarzalnej nadmorskiej scenerii. I my tam byliśmy i bawiliśmy się 27 i 28 lipca o białego rana !
fotorelacja
  XXIV Maraton Ziemi Puckiej 2007-07-28
Uczestnicy XXIV Maratonu Ziemi Puckiej wystartowali wczesnym popołudniem 28 lipca, by na trasie wiodącej przez Strzelno, Jastrzębią Górę, Karwię, Krokowę, Starzyno, Połczyno i Puck zmierzyć się z dystansem 40,195 km, własnym zmęczeniem oraz niesprzyjającą pogodą i opadami deszczu. Bieg przeprowadzono w trzech kategoriach: generalnej kobiet i mężczyzn, z podziałem na grupy wiekowe oraz niepełnosprawnych - wózkowiczów. W ramach maratonu jak co roku odbyły się również Mistrzostwa Polski Nauczycieli.
fotorelacja
  I Open Air Festival 2007-07-27
Długie włosy, glany, ubrania w czarnym kolorze i pieszczochy, czyli opaski na ręce z nabitymi ćwiekami - tak wyglądała spora część publiczności, która zgromadziła się w porcie w Jastarni, by uczestniczyć w imprezie pod nazwą "First Open Air Music Festival". Wysiłek organizatorów, którzy postanowili udowodnić, że dobry pomysł oraz inicjatywa, nawet przy niewielkich nakładach finansowych, wystarczą, by zorganizować świetny koncert, opłacił się. Każdy znalazł coś dla siebie. Metalowcy byli najbardziej widoczni, jednak festiwal rozpoczęła nieco łagodniejsza muzyka bluesowa. Na scenie zagrano też utwory rockowe, a zespół Plebania wystąpił z repertuarem z gatunku indian punk. Telewizja Półwysep objęła swym patronatem tę imprezę. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda się zorganizować podobny koncert.
fotorelacja
  Z wizytą w Helu 2007-07-26
Dziś ekipa TV Półwysep wybrała się z wizytą do Helu. Latarnia morska, Muzeum Obrony Wybrzeża, fokarium, port oraz ulica Wiejska to miejsca, których nie można pominąć przy zwiedzaniu tego miasta. My również tam byliśmy i doskonale się bawiliśmy.
galeria zdjęć
  VI Młodzieżowy Zlot Rowerowy w Mechowie 2007-07-25
Rozpoczął się VI Młodzieżowy Zlot Rowerowy w Mechowie. Potrwa on przez 3 dni. uczestnicy w wieku 14-19 lat zwiedzą m.in. Bielawskie Błota, Jastrzębią Górę i unikatowe na skalę europejską Groty Mechowskie. Organizatorami Zlotu są: Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, a gospodarzem: Wiejski Klub Kultury w Mechowie.
galeria zdjęć
  XXVI Piesza Pielgrzymka Kaszubska 2007-07-25
25 lipca o godz 6:00 z kościoła w Helu uczestnicy XXVI Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasna Górę wyruszyli na szlak. 19 dni wędrówki, około 30-40 km dzienni do pokonania, modlitwa, spiew i rozważania. A na końcu tak długo oczekiwane wejście na Jasną Górę. Nasza ekipa spotkała pielgrzymów na ul. Bohaterów Kaszubskich we Władysławowie.
galeria zdjęć
  Sieci@ki.pl 2007-07-23
23.07.2007 do Władysławowa przyjechaly sieci@ki.pl i zaprosiły dzieci na piknik internetowy. Podczas tej akcji pod patronatem fundacji Dzieci Niczyje i Grupy TP, najmłodsi poznawali bezpieczny internet. Na dzieci czekała kawiarenka internetowa, sieciakowe kino i muzyka, a także zabawy i konkursy z nagrodami. Następny przystanek sieci@kow.pl jest przewidziany w Jastarni (24.07.07 przy ul. Stelmaszczyka 4 koło hali sportowej w godz. 10:00-12:00) i w Helu (24.07.07; plac obok hali sportowo-widowiskowej w godz 16:00-18:00)
fotorelacja
  Międzynarodowe Zawody Barmańskie IFL 2007-07-22
Independent Flair League to zawody barmańskie propagujące nowoczesną i widowiskową sztukę obsługi gości. 22 lipca na sopockiej plaży 37 barmanów z różnych krajów (m.in Łotwy, Estonii, Wielkiej Brytanii i Polski) stanęło do rywalizacji w której oceniane były umiejętności Flair (żonglerka i efektowne przygotowanie drinków), dokładność, oryginalność, różnorodność, przygotowanie własnego koktailu, charyzma, uporządkowanie i kontakt z publicznością. Eliminacje trwały przez cały dzień, a późnym wieczorem zaprezentowało się 10 najlepszych barmanów. Patronat nad zawodami objęła TV Półwysep i portal www.polwysep.pl.
fotorelacja
  Turniej szachowy - Puck 2007-07-22
22.07.2007 w Pucku odbył się kolejny turniej szachowy, którego organizatorami byli: Urząd Miejski w Pucku i Towarzystwo Szachowe. Zawodnicy zmagali się w 12 rundach. Mistrzem szachów został Łukasz Gajdamowicz. Najmłodszy zawodnik miał 8 lat i od dwóch lat gra w szachy. Zachęca wszystkich do sportu szachowego, który rozwija intelektualnie. Uczestnikom kibicowała TV Półwysep i mieszkańcy Pucka.
galeria zdjęć
  Bacardi Techno Cup 2007 2007-07-21
Board Sport był organizatorem amatorskich regat windsurfingowych Bacardi Techno Cup. Zawody były rozgrywane na wodach Zatoki Puckiej na deskach dostarczonych przez organizatora. Gospodarzem imprezy było Centrum Windsurfingu "Małe Morze" - camping położony niedaleko Władysławowa nad Zatoką Pucką. W tym roku nagrody wręczał Wojtek Brzozowski, a zespół Queens dostarczył niepowtarzalnych przeżyć uczestnikom imprezy. Po pokazie mody zabawa trwała do białego rana.
fotorelacja
  Noc kabaretowa 2007-07-21
21.07.2007 we Władysławowie rozbrzmiewał gromki śmiech. Powodem tego była "Noc kabaretowa", na którą przybyło do portu mnóstwo osób - zarówno mieszkańców, jak i turystów. Występy sobowtórów Michaela Jacksona, Elvisa Presleya i Freddiego Mercury, recital Jacka Ziobro oraz kabarety: Cegła, Paranienomalni i Neo-Nówka to główne atrakcje wieczoru. Zabawa zakończyła się sporo po północy.
fotorelacja
  Wybory Bursztynowej Miss Polski 2007-07-21
21 lipca w Pucku wybierano Bursztynową Miss Polski. Spośród 12 kandydatek z: Redy, Rumi, Liniewa, Pucka, Świecia, Bełchatowa, Siedlec, Stargardu Szczecińskiegoi Jęczmienna zwyciężyła i zdobyła zaszczytny tytuł Marta Dobrowolska ze Świecia. Na imprezie obecni byli wolontariusze z fundacji "Mimo Wszystko" Anndy Dymnej, którzy zbierali na budowę Ośrodka Wczasowo-Rehabilitacyjnego "Spotkajmy się" w Lubiatowie.
fotorelacja
  Muzyczna Biesiada z Kaszubską Tabaką 2007-07-20
Muzyka, dobra zabawa, tradycyjny chleb ze smalcem oraz charakterystyczna dla kaszubskiego regionu tabaka - pod tymi znakami upłynęła kolejna już biesiada w Karwi, podczas której turyści mieli okazję poznać sposób zażywania tabaki, posłuchać opowieści gawędziarza oraz pobawić się przy występach lokalnych zespołów.
fotorelacja
  Dni Juraty - koncert Ani Dąbrowskiej 2007-07-19
W ramach Dni Juraty mogliśmy zobaczyć wspaniały koncert Ani Dąbrowskiej. Na plaży zjawili się fani młodej wokalistki, by posłuchac coverów i kilku nowych utworów. W letniej atmosferze zabaw w blasku fleszy i z wiatrem we włosach na plaży w Juracie Ania Dąbrowska umiliła kolejny dzień. Po koncercie udaliśmy się na spacer urokliwymi brzegami morza, by podziwiać zachód słońca i kołyszące się na wodzie łodzie rybackie.
galeria zdjęć
  Spektakl o miłości 2007-07-19
W nietypowy sposób został ujęty temat miłości przez Jerzego Zelnika i Roberta Grudnia. Podczas recytacji znanego aktora mogliśmy posłuchać muzyki organowej. Spektakl o miłości Jerzego Zelnika odbył się w ramach II Miedzynarodowego Letniego Festiwalu Muzycznego w Jastrzębiej Górze.
fotorelacja
  Bocian i żabka 2007-07-18
W czasie wakacji przygotowano wiele atrakcji dla dzieci. W parku Miejskim w Jastarni mogły one dziś oglądać spektakl teatralny pt "Bocian i Żabka". Natomiast na placu Wolności w Pucku w każdą wakacyjną środę o godz. 16:00 na najmłodszych czekają liczne zabawy i konkursy. Warto wybrac się tam ze swopimi pociechami.
fotorelacja
  Plaża w Jastrzębiej Górze 2007-07-18
Słoneczna pogoda sprawiła, że zapełniły się pobliskie plaże. Także w Jastrzębiej Górze pojawiło się wielu turystów, pragnących uzyskać piękną opaleniznę. Po kąpieli, zarówno tej morskiej jak i słonecznej, można było wybrac sie do najdalej wysuniętego na pólnoc punktu Polski, tzw gwiazdy Północy (54o50'08''N, 18o18'10''E). Znajduje się tam specjalny obelisk, którego pomysłodawcą było Towarzystwo Miłośników Jastrzębiej Góry.
galeria zdjęć
  Wystawa pająków 2007-07-17
Na miłośników niebezpieczeństwa, egzotyki i pajęczaków czeka w Helu wystawa, na której za szklaną szybą zobaczyć można żywego skorpiona, czarną wdowę czy ptasznika. Przy każdym z zaprezentowanych okazów, pochodzących z różnych stron świata, znajduje się krótki opis. Wystawa udowadnia, że "nie taki diabeł straszny, jak go malują" - jej przewodnik do tej pory nie zaobserwował żadnych objawów arachnofobii, czyli niepohamowanego lęku przed pająkami. Naprawdę warto się na nią wybrać
galeria zdjęć
  Gdynia - już niedługa Beach Party 2007-07-16
Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem Gdyni, gdzie już za niecałe dwa tygodnie odbędzie się niesamowita impreza, na której wystąpią światowe sławy muzyki klubowej. Beach Party 2007 ruszy już 27 lipca. Wspaniała zabawa, dobra muzyka, feeria świateł, laserów i ogni sztucznych - to wszystko już wkrótce. A na razie Gdynia wygląda tak...
galeria zdjęć
  Biesiada Kaszubska w Kuźnicy 2007-07-14
Podczas Biesiady Kaszubskiej w Kuźnicy Burmistrz Jastarni Tyberiusz Narkowicz uhonorował długoletnich wczasowiczów, którzy pozostają wierni nadmorskim miejscowością i przez kolejne lata przyjeżdżają do Kuźnicy i Jastarni.
galeria zdjęć
  Dni Krokowej 2007-07-14
14 i 15 lipca podczas obchodów Dni Krokowej mogliśmy oglądać występy zespołów kaszubskich, posłuchać muzyki biesiadnej i zespołów rockowych. W scenerii zamku odbył się pokaz walk rycerskich. Przez dwa dni Krokowa obchodziła swoje święto wspólnie z mieszkańcami i turystami
fotorelacja
  Grand Prix w biegach przełajowych 2007-07-14
Amatorzy biegów przełajowych mogli sprawdzić swoje możliwości 14 lipca, podczas Grand Prix o puchar starosty puckiego w Helu.

Wśród zwycięzców znaleźli się:
  • w kat. dziewcząt do lat 15 zwyciężyła Aleksandra Detlaf
  • w kat chłopcy do lat 15 zwyciężył Michał Przystolski
  • Nalepszą zawodniczką była Elżbieta Jarosz
  • W kat. mężczyzn zwyciężył Andrzej Labuda

fotorelacja
  Helskie fokarium 2007-07-13
Unda, Agata, Ania, Ewa i Bubas to foki, które zobaczyć można w Helu. Ich niezdarne na lądzie sylwetki doskonale prezentują się w środowisku wodnym, gdzie ujawnia się pływackie mistrzostwo tych ssaków. Oprócz bezpośredniej obserwacji niezwykle interesujących zwierząt, jakimi są foki, przygotowano również wystawę "Ssaki naszego morza", która ma na celu zapoznanie odwiedzajądzych z fauną Bałtyku. Wizyta w helskim fokarium to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, posiadający także niewątpliwe walory edukacyjne. Zapraszamy.
galeria zdjęć
  Wystawa węzły i olinowanie 2007-07-12
12 lipca w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. A Budzisza w Pucku, odbył się wernisaż wystawy pt. "Węzły i olinowanie w dawnych łodziach kaszubskich". Wystawa jest dostępna dla wszystkich chętnych od lipca do września.
galeria zdjęć
  Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu 2007-07-11
Dość niezwykłe mistrzostwa rozgrywane są właśnie na polskich plażach... Aby w nich zwyciężyć, zawodnik za pomocą kaszora i grabi musi w określonym czasie zebrać jak najwięcej... bursztynu.Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu, bo o nich tu mowa, odbywają się już po raz dziewiąty z rzędu. Ich głównym organizatorem jest Urząd Gminy w Stegnie. 11 lipca na plaży w Helu miał miejsce piąty etap eliminacji. Walka była zacięta, choć większość uczestników traktowała ją przede wszystkim jako dobrą zabawę. Startowały zarówno dzieci, jak i dorośli. Właśnie w tych dwóch kategoriach wręczono nagrody. Najlepsi zawodnicy zmierzą się w finałach 13 i 14 lipca w miejscowości Jantar.
  Piknik archeologiczny w Pucku 2007-07-08
Już po raz piąty Muzeum Ziemi Puckiej wraz z Instytutem Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowało festyn, na którym dzieci mogły ubiegać się o certyfikat Młodego Archeologa. Toczenie naczyń glinianych na kole garncarskim, pisanie gęsim piórem czy prowadzenie własnych badań archeologicznych to tylko niektóre atrakcje, które czekały na przybyłych. Zaprezentowany został warsztat tkacki, można było skosztować średniowiecznych przysmaków oraz wziąć udział w licznych konkursach, takich jak rzut kulą do dołka i wyścigi na szczudłach. Rzemieślnicy urządzili pokaz wybijania monet, na pikniku wyrabiano również ozdoby z bursztynu. Zaproszono Zastęp Rycerski z Chełmna, który wraz ze Strażnikami Puckiego Zamku (Bractwo Rycerskie - Puck) urządził pokaz walk oraz inscenizację napadu na zamek. Festyn zakończył się około godz. 15.00.
fotorelacja
  Karnawał Letni w Jastarni 2007-07-07
7 lipca można było wziąć udział w Karnawale Letnim, po raz kolejny odbywającym się w Jastarni. W tym roku motywem przewodnim imprezy był starożytny Egipt. Korowód uliczny z udziałem Faraona i jego świty przemaszerował w kierunku portu rybackiego, gdzie ustawiono scenę, na której przeprowadzono liczne konkursy i zabawy z nagrodami. Dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne, a młodzież wcieliła się w rolę archeologów. Wystąpił także zespół Mambo Blue, który gorącymi rytmami rozgrzał zgromadzoną publiczność. Wieczorem odbył się koncert Nieznanych Sprawców.
fotorelacja
  Otwarte Mistrzostwa Ziemi Puckiej w Czwórboju 2007-07-07
Stadion w Pucku to miejsce, w którym 7 lipca weterani lekkoatletyki wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Ziemi Puckiej w Czwórboju, który obejmował pchnięcie kulą, rzut dyskiem, oszczepem oraz ciężarkiem. W konkurencjach brali udział głównie zawodnicy w wieku od 50 do 70 lat, ale swoich sił próbowali także młodsi. W klasyfikacji ogólnej zwyciężył Andrzej Piączkowski - znany i utytułowany rzutowiec z Warszawy. Na zawody przybyli również chodziarze startujący w chodzie na 3 km.
fotorelacja
  Rybka we Władku 2007-07-07
Tradycyjnie już na początku lipca, do władysławowskiego portu zawitała "Rybka we Władku". 7 lipca o godz 17:00 pod Ratuszem Miejskim rozpoczoł się występ Parafialno Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Władysławowa i Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Morawicy. Muzyka orkiestr była sygnałem do startu dla kolorowego korowodu, który przemaszerował ulicami Władysławowa do portu, gdzie na scenie rozpoczęły się występy. Widowiskową atrakcją był występ zbrojnej grupy Wikingów w hełmach zbrojach i z wielkimi tarczami. Nie zawiódł również nasz regionalny zespół "Kaszubianki". Panie jak zwykle dały udany koncert, przybliżający gościom kulturę kaszubską. Jako że "Rybka" odbywa się w porcie, nie zabrakło szant - wykonywanych przez grupę "Brygada Sindbad". Na koniec na scenie zagrała gwiazda wieczoru "Mietek Blues Band". Mimo nie najlepszej pogody, imprezę można zaliczyć do udanych. Przybyli z różnych stron goście dobrze się bawili i na pewno była to spora atrakcja. Do zobaczenia na następnych imprezach !
fotorelacja
  Spotkanie z gośćmi 12 Festiwalu Gwiazd 2007-07-07
7 lipca w Marinie Helskiej miało miejsce spotkanie z gośćmi 12. Festiwalu Gwiazd odbywającego się w Gdańsku. Przyjechali m.in. Jolanta Fajkowska, Justyna Sieńczyłło i Andrzej Grabowski. Fani mieli okazję zdobyć autografy tych znanych osobistości telewizyjnych, a następnie wysłuchać wspaniałego koncertu Renaty Przemyk.
fotorelacja
  Bieg Śniadaniowy w Jastarni 2007-07-06
6 lipca w Jastarni odbył się bieg śniadaniowy promujący wśród mieszkańców i turystów zdrowy styl życia. Jego trasa liczyła 2007m, przebiegała ulicami miasta i plażą. Pomimo brzydkiej pogody ponad ośmiuset uczestników postanowiło zmierzyć się z tym dystansem. Oprócz biegu głównego, w którym mógł wziać udział każdy, bez względu na wiek, przeprowadzono również serie ćwiczeń przy muzyce. Zaproszono znanych sportowców: złotego medalistę w skoku wzwyż - Jacka Wszołę, Krzysztofa Kosedowskiego - pięściarza, brązowego medaliste olimpijskiego oraz Bogusława mamińskiego - zdobywcę wicemistrzostwa świata i Europy w biegu z przeszkodami na dystansie 3000m. Każdy uczestnik otrzymał od organizatorów pakiet śniadaniowy składający sie m.in. z bułki, wody mineralnej, banana i chałwy. Można było także przetestować obuwie znanej firmy produkującej odzież sportową.
fotorelacja
  Międzynarodowy plener interdyscyplinarny 2007-07-04
"Europa pełna inspiracji - magia aniołów" - tak zatytułowany jest projekt artystyczny zrealizowany dzięki pomocy Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Przez 2 tygodnie twórcy z różnych krajów europejskich uczestniczyli w spotkaniach oraz wykładach na terenie karwi i okolic. W tym czasie zgłębiali temat anielskości i realizowali w swych dziełach motywy anielskie. 4 lipca pokazano ich prace stworzone w trakcie pobytu nad polskim morzem.
  I Święto Pomuchla 2007 - 23.06.2007 2007-06-23
Święto Pomuchla to również wedkarze - zawodnicy Burztynowego Dorsza im kpt.Leszka Wiśniewskiego, którzy bladym świtem wyruszyli na spotkanie taaakiej ryby. Wczesnym popołudniem centrum Władysławowa czekała spora atrakcja - przemarsz kolorowego korowodu, pod wodzą króla mórz i oceanów Neptuna. Przy dźwiękach orkiestry, święteczne przystrojone bryczki z przyszłymi Rusałkami Neptuna, przejechały ulicami miasta do portu. Tam czekała już moc atrakcji, na scenie prezentowały się zespoły muzyczne i kabarety kaszubskie. Pełną parą pracowały stoiska gastronomiczne uczestników Konkursu Gastronomicznego o Pomuchlową Patelnię. Licznie zgromadzona publiczność mogła próbować specjałów przygotowywanych przez samych szefów kuchni a potem głosować na swoich faworytów. W głosowaniu publiczności zwyciężył i został uchonorowana Pomuchlową Patelnią "Willa Pomorzanka". Zapadał już zmrok, a na scenie rosły emocje, zbliżał´się moment rozstrzygnięcia, wyboru Najsympatyczniejszej Dziewczyny vortalu www.polwysep.pl. Miano Pierwszej Rusałki Neptuna zdobyła Joanna z Włocławka, Rusałką Publiczności została Ewa z Radomia. Konkurs Rusałek dobiegł końca, ale publiczność bawiła się przy rockowych i bluesowych standardach, granych przez zespól Dylemat. Już po północy, efektowny pokaz sztucznych ogni, zakończył to udane czerwcowe święto.
fotorelacja
  I Święto Pomuchla 2007 - 22.06.2007 2007-06-22
I Święto Pomuchla rozpoczęło się, 22.06.2007 w porcie we Władysławowie, od koncertu helskiego zespołu Wędrowcy. Śpiewające dziewczyny, żywiołowym wykonaniem utworów turystycznych i szant, rozgrzały publiczność, która skandowała ich imiona. Następnie, na scenie pojawiły się pretendentki do tytułú Rusałki Neptuna, czyli najsympatyczniejszej dziewczyny vortalu www.polwysep.pl. I tu niespodzianka, bo w szranki z dziewczynami z internetowego konkursu, stanęły Panie z kabaretu Koła Gospodyń Miejskich z Władysławowa. Konfrontacja Pań z Koła Gospodyń, które podeszły do sprawy z dużą dawką humoru, z naszymi Rusałkami, wypadła bardzo zabawnie i budziła salwy śmiechu wśród publiczności. Rusałki Neptuna zeszły ze sceny i natychmiast rozległy się dźwięki muzyki szantowej i skecze kabaretowe wykonywane przez zespoły: Kamraci, Labud i Grupę Szantową z Gdyni. Nasze dziewczyny natomiast, wyruszyły na morską przygodę na pokładzie statku wikingów "Normandia". Każdą osmagał morski wiatr i każda miała okazję dzierżyć w dłoniach sterowe koło i poczuć się jak kapitan pełnomorskiego statku.
fotorelacja
  Kwietny Bieg 2007-06-07
7 czerwca przez tereny naszego powiatu przebiegali uczestnicy dziesiątej wogóle a drugiej na wybrzeżu, edycji "Kwietnego Biegu". Bieg ten organizowany jest dla uczczenia I Pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny i ma bardzo interesującą formułę - każdy może dołączyć w dowolnym miejscu trasy i przebiec dowolny dystans. Biegacze przekazywali sobie szarfy na granicy gmin. Władysławowo wystawiło reprezentację złożoną z zawodników Sekcji Maratonu Miejskiego Klubu Sportowego. W Gminie Jastarnia natomiast biegaczom przewodził sam burmistrz Tyberiusz Narkowicz. W Helu wśród biegaczy dostrzegliśmy Sekretarza Miasta Marka Dyktę. Nad ranem 8 czerwca w Karwi, reprezentanci Gminy Władysławowo przekazali szarfę zawodnikom Gminy Krokowa.
fotorelacja
  Błękitny festyn 2007-06-03
Moc atrakcji przygotowali dla dzieci policjanci. 3 czerwca na stadionie w Pucku odbył się "Błękitny Festyn". Główną atrakcją były pokazy sprzętu policyjnego i sprawności funkcjonariuszy z oddziałów antyterrorystycznych. Można też było podziwiać z bliska policyjny helikopter. Wielkie zainteresowanie wzbudził robot-saper rozbrajający ładunek. Nie zabrakło również występów artystycznych, wśród nich koncertu gwiazdy wieczoru Kai Paschalskiej. Dzieci zadowolone też były z możliwości przejechania się radiowozem czy prawdziwym policyjnym motocyklem. Na festynie spotkaliśmy bractwo łuczników, którzy swym orężem i strojem. zabierali chętnych w podróż w dawne dzieje.
fotorelacja
  Na wesoło i sportowo 2007-06-02
Obchodzono miejsko-gminny Dzień Dziecka we Władysławowie. Pomimo nie sprzyjającej pogody na stadionie przy ul. Gdańskiej przybyło wiele dzieci wraz ze swoimi rodzicami, a często i z dziadkami. Wśród uczestników było kilka grup uczniów z południa Polski, którzy przyjechali do Władysławowa w ramach „zielonych szkół”. Dzieci ochoczo brały udział w konkursach. Ustawiały się w długich kolejkach do pomalowania twarzy. Największy zachwyt wzbudziły występy clowna i iluzjonisty. Na boisku obok, turniej rozgrywało 11 „dzikich” drużyn piłki nożnej.
fotorelacja
  IV Igrzyska Dzieci Niepełnosprawnych 2007-06-01
IV Igrzyska Niepełnosprawnych z Powiatu Puckiego w tegorocznym DNIU DZIECKA zorganizowało Stowarzyszenie Ziemia Pucka , przy współudziale Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pucku. Około 200 osób wraz z opiekunami i wolontariuszami z LO w Pucku i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rzucewie przybyło na miejski stadion, by wziąć udział w imprezie rekreacyjno-sportowej. W Igrzyskach wzięły udział reprezentacje ze Szkoły Podstawowej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Domu Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Stowarzyszenia „Razem”, Związek Niewidomych z Pucka oraz Placówka Wielofunkcyjna z Kłanina. Przygotowano wiele konkurencji zręcznościowych: bieg w workach, tor przeszkód itp. Duże zainteresowanie wzbudziło pojawienie się się łuczników z Bractwa Rycerskiego Strażników Zamku Puckiego. Kiedy na stadion wjechały dwie bryczki, niemal każdy chciał skorzystać z możliwości przejażdżki. Ukoronowaniem Igrzysk było wręczenie wszystkim uczestnikom pamiątkowych medali
fotorelacja
  V Jubileuszowe Regaty o Memoriał Tony'ego Halika 2007-05-26
W sobotę 26.05.2007 odbyły się na wodach Zatoki Puckiej V Jubileuszowe Regaty o Memoriał Tony'ego Halika. Ta cykliczna już impreza, rozgrywana na łodziach klasy "Puck", cieszy się coraz większym powodzeniem. W tym roku wystartowało 25 załóg w 2-ch grupach i wielu kategoriach, między innymi: media, firmy, szkoły gimnazjalne, kancelarie prawne, banki, szkoły wyższe itp. Mimo zmiennego wiatru, zawody były bardzo emocjonujące. Miło nam poinformować, że załoga TV Półwysep ze sternikiem Błażejem Ławniczakiem zdobyła pierwsze miejsce w formule media, przed Dziennikiem Bałtyckim (sternik Lech Parell) i Radiem Gdańsk (sternik Arkadiusz Chomicki). W klasyfikacji generalnej wygrała załoga ze sternikiem Arturem Bieniek. Zawodom patronowała i wręczała nagrody Elżbieta Dzikowska.
fotorelacja
  Międzynarodowe Zawody w Wędkarstwie 2007-05-20
Władysławowo staje się centrum morskiego wędkarstwa. Początki były skromne, ale dziś na morskie wędkowanie i imprezy z nim związane przyjeżdżają ekipy również z zagranicy. Miara docenienie Władysławowa był fakt, że tu właśnie od 17 do 20 maja odbyły się XXV jubileuszowe Międzynarodowe Morskie Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie. Przyjechały 34 drużyny w tym 4 z Niemiec. Łącznie w mistrzostwach startowało 102 zawodników. Uczestnicy chwalili znakomitą atmosferę, bardzo dobrą organizację i to co najważniejsze, wspaniałe łowiska. O wędkarstwie morskim, mistrzostwach w połowach dorszy, nagrodach dla wędkarzy- to wszystko w specjalnej audycji. Zachęcamy do obejrzenia
fotorelacja
  Belonada 2007 - dzień I 2007-05-19
Pierwszy dzień zawodów w połowach belony "Belonada 2007", które odbywały się w puckim porcie, rozpoczoł się bardzo oficjalnie bo od konferencji prasowej "Lato nad Małym Morzem 2007", oficjalnego otwarcia sezonu turystycznego województwa pomorskiego i otwarcia sezonu motorowodnego. We wczesnych godzinach popołudniowych wędkarze wyruszyli na łowiska belony. Dla publiczności przygrywały zespoły muzyczne, czekały też gastronomiczne stoiska przygotowane przez organizatorów. Równocześnie z Harcerskiego Ośrodka Morskiego na Zatokę Pucką wyruszali żeglarze - zawodnicy regat Lions Club.
fotorelacja
  Pływający pomost na Małym Morzu 2007-05-18
8 maja w obecności przedstawicieli inwestora (spółki PUP Abruko) i władz miejskich, odbyło się na campingu Małe Morze otwarcie nowego pomostu. Pomost o interesującej konstrukcji, oparty na pływających pontonach, ma służyć plażowiczom i żeglarzom i przyczynić się do dalszego rozwoju sportów wodnych na Zatoce Puckiej. Mobilność konstrukcji, jest z jednej strony atrakcją dla turystów, a z drugiej przyczyni się do łatwego demontażu na okres zimowy, nie ingeruje również w ekosystem i prądy denne. Wraz z pomostem otwarto, także plac zabaw przeznaczony dla milusińskich, których rodzice uprawiają sport wodne. Jak zapewnili przedstawiciele władz miejskich, szykują się kolejne tego typu inwestycje, w pierwszym rzędzie w rejonie władyslawowskiej dzielnicy "Szotland".
galeria zdjęć
  Władysławowska Majówka 2007-05-07
Kiedy na ulicach Władysławowa pojawiły się dwie orkiestry grające na przemian skoczne marsze, nie było wątpliwości, rozpoczęła się majówka.
A rozpoczęła się przed Urzędem Miasta, skąd wyruszył pochód turystów i mieszkańców, by udać się do portu - miejsca spotkania wszystkich, którzy chcieli spędzić popołudnie i wieczór "na wesoło" w kaszubskich klimatach.
Na czele pochodu Orkiestra Dęta OSP z Rychwału, gość majówki, a za nią Parafialno-Miejska Orkiestra Dęta.

Impreza w porcie rozpoczęła się od ogłoszenia wyników i wręczenia nagród zwycięzcom V edycji zawodów wędkarskich o "Puchar Dyrektora PPiUR Szkuner". W zawodach wzięło udział około 80 zawodników.
  • I miejsce w ilości złowionego dorsza zajął Dariusz Wojtasiński,
  • II Waldemar Witkowski,
  • III Leszek Kobyliński.
Największą rybę, około 90 cm, złowił Tomasz Litzau. Nagrodzono też najstarszego i najmłodszego zawodnika.

W kaszubskie klimaty wprowadził zebranych Józef Roszman, prowadzący imprezę, ale także "współautor" wspaniałej, przyrządzonej wespół z paniami z Gnieżdżewa, zupy rybnej, po którą ustawiła się długa kolejka.
Różnorodne wyroby regionalnej kuchni cieszyły się niesłabnącym apetytem degustatorów z różnych stron Polski.

Oblegane (aż do wyczerpania) było stoisko Koła Gospodyń z Władysławowa. Panie dwoiły się i troiły by obsłużyć wszystkich, którzy ustawili się po chlebek ze smalcem i ogórkiem, rybne klopsiki, rolmopsiki, bigos, czy słodkie wypieki. Było też coś dla ducha, a nie tylko ciała.
Z kaszubską twórczością "w pigułce" można było się zapoznać na stoiskach rzeźbiarza Piotra Golli i Romana Drzeżdżona, promującego twórczość pisarzy kaszubskich i literaturę o Kaszubach.

Rzęsistymi brawami nagrodzono występ kabaretu FIF. Ten sympatyczny, trzyosobowy zespół, prezentuje duże poczucie humoru. Na scenie pokazała się też kapela Rodziny Jeków ze Strzelna.
Na Kaszubskiej Biesiadzie bawiono się do późnych godzin wieczornych. Organizatorem Majówki była Miejska Biblioteka Publiczna i Koło Gospodyń.
fotorelacja